Церкви

СВЯТО-ПОКРОВСЬКА ЦЕРКВА

Настоятель церкви – ієрей Сергій Середа

39032, вул. Шевченка, 73/5, с. Великі Кринки, Глобинського р-ну, Полтавської області.

Історія Свято-Покровської церкви

23 липня 1992 року були проведені загальні збори віруючих про заснування релігійної громади в с. Великі Кринки, яка буде діяти в с. Великі Кринки та навколишніх селах району (с. Малі Кринки, с. Битяги, с. Степове, с. Весела Долина) і буде мати назву Свято-Покровська.

17 серпня 1992 року представниками релігійної громади було подано на реєстрацію Статут УПЦ, прийнятий на загальних зборах віруючих. Статут був затверджений від 23 липня 1992 року Архієпископом Феодосієм та обласною адміністрацією.

Сільською радою було надано для громади приміщення колишнього «ситро-цеху», де було зроблено ремонт та переобладнано для богослужіння згідно канонів УПЦ.

14 жовтня у Свято-Покровській Церкві було проведено перше богослужіння призначеним настоятелем ієреєм Георгієм Циганюком. Також цього дня були проведені збори про розподіл обов’язків між членами общини. На зборах постановили обрати старостою Кійло Ольгу Іванівну, зам. старости – Радченко Наталію Карпівну, скарбником – Бондаренко Валентину Анатоліївну.

2 вересня 2005 року Указом Єпископа Філіна керуючого Полтавською Єпархією було призначено ієрея Сергія Середу – другим священником Свято-Покровської церкви с. Великі Кринки. Останнього згодом призначили головою парафіяльної ради.

У 2008 році ієрея Георгія Циганюка було переведено до Свято-Троїцького Храму с. Петрівка. Ієрея Сергія Середу – призначено настоятелем, а ієрея Олександра Яреська – другим священником цього Храму. Священника Олександра Яреська згодом було переведено до Свято-Успенського Храму.

У 2012 році відбулося святкування на честь 20-річчя від заснування Свято-Покровської релігійної громади. Церква виконує свої обов’язки відповідно до Статуту УПЦ.

СВЯТО-УСПЕНСЬКА ЦЕРКВА

Настоятель церкви – ієрей Олександр Яресько

39032, вул. Чкалова, 1-А, с. Великі Кринки, Глобинського р-ну, Полтавської області.

Історія Свято-Успенської церкви

Свято-Успенська церковна громада була створена у 2004 році за бажанням віруючих громадян православного віросповідання. З початку свого існування громада налічувала 15 осіб, які за власні кошти придбали звичайну сільську садибу з будинком для здійснення богослужінь. Оскільки будинок був старий і потребував капітального ремонту, в 2008 році громадою було прийнято рішення про реконструкцію приміщення та добудову дзвіниці. З благословення правлячого архієрея Кременчуцької єпархії Української Православної Церкви, було розпочато збір пожертвувань та будівельні роботи.

На даний час у Свято-Успенській церкві, як і раніше, регулярно здійснюються богослужіння, як і в усіх приходських сільських храмах: божественна літургія в неділю та православні свята, а також за проханням віруючих поховання померлих в православній вірі, хрещення, освячення садиб і будинків, молебні, панахиди та інші церковні таїнства та треби. Свято-Успенська церковна громада розвивається, поповнюється новими членами та планує подальший благоустрій.