Великокринківська дитяча музична школа

Директор Великокринківської ДМШ

Оченаш Петро Васильович

39032, вул. Незалежності, 112, с. Великі Кринки, Глобинського р-ну, Полтавської обл., т. (05365) 35-2-63.

ІСТОРІЯ ТА СЬОГОДЕННЯ ВЕЛИКОКРИНКІВСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ

Великокринківська дитяча музична школа є учбово-виховним початковим спеціалізованим навчальним закладом, заснованим на комунальній формі власності, має статут державного закладу культури. Музична школа підпорядкована відділу культури, спорту і туризму Глобинської районної державної адміністрації. Статут закладу затверджено розпорядженням голови РДА №164 від 15 березня 2000 року, а колективний договір поновлений за №1353-6-56 від 08 квітня 2009 року.

В 1971 році в с. Великі Кринки відкривається філіал від Глобинської дитячої музичної школи. Великокринківська ДМШ заснована 16 липня 1974 року (наказ Управління культури Полтавської області №175) з контингентом 60  учнів. Набір проведено до класу балалайка, домра, баян, фортепіано та духові інструменти. Перший педагогічний склад колективу нараховував 5 фахівців на чолі з директором Кушнаренко Анатолієм Івановичем. В 1976 році відбувся перший випуск учнів музичної школи – 7 випускників. А в цілому за період існування закладу 215 учнів отримали свідоцтва про початкову мистецьку освіту. Близько 45 учнів продовжили навчання у вищих навчальних закладах та пов’язали свою трудову діяльність з системою культури і освіти. 50 відсотків нинішнього складу педагогічних працівників Великокринківської ДМШ у минулому її випускники.

На протязі існування закладу контингент учнів був у межах 55-108 вихованців. Згодом в 1995 році відкривається клас хореографії, а  в 2001 році – клас вокалу. В даний час в школі навчається 108 учнів в таких класах та відділеннях: хореографія, вокал, фортепіано, баян, балалайка та гітара.

В навчальному закладі працює методичне об’єднання (керівник Топчій Н. В.), де всі викладачі школи беруть участь в підготовці та проведенні методичних доповідей, семінарських занять, педагогічних читань, відкритих уроків тощо.

Музична школа працює за відповідними типовими навчальними планами, оновленими програмами, підручниками та посібниками, рекомендованими для використання у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах.

Вихованці та викладачі Великокринківської дитячої музичної школи щороку приймають участь у 15-20 концертних програмах на обласних, районних та місцевих рівнях, де відзначені дипломами та грамотами. Це інструментальне тріо викладачів (керівник Оченаш П.В.), танцювальний колектив «Мрія» (керівник Рогодченко Л.В.), танцювальний колектив «Спалах» (керівник Кіндріцька Ю.А.), вокальний ансамбль «Любава» (керівник Гришко І.О.) та ансамбль народних інструментів (керівник Оченаш П.В.)

Викладачі школи є активними учасниками народного аматорського гурту «День»,  вокального ансамблю «Кринчаночка» та ансамблю народних інструментів «Дивограй».

Колектив музичної школи гордий за нашого випускника Андрія Гришко, котрий ввійшов в сотню найкращих танцюристів України на телевізійному талант-шоу «Танцюють всі» і зараз працює на посаді артиста балету в Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України ім. Павла Вірського.

На сьогоднішній день директором Великокринківської ДМШ є Оченаш Петро Васильович.

Склад педагогічного колективу:

1. Оченаш Петро Васильович.
  2. Лазоренко Тарас Григорович.
  3. Топчій Наталія Валеріївна.
  4. Рогодченко Лариса Володимирівна.
  5. Кіндріцька Юлія Анатоліївна.
  6. Гришко Інна Олексіївна.
  7. Власенко Ірина Олексіївна.