Ківенко Василь Данилович

Учений-філософ Василь Данилович Ківенко народився в с. Великі Кринки у 1906 році в багатодітній селянській родині. Після закінчення Великокринківської школи у 1926 році закінчив Кременчуцький педагогічний технікум, реорганізований в учительський інститут. Отримав направлення на роботу в Огульчанську семирічку Харківського округу. В червні 1927 року був призначений дільничним інспектором народної освіти по Люботинському і Ольшанському районах Харківського округу. В цей час він багато друкує статей на теми народної освіти у газеті «Народний учитель».

У 1928 році Василь Данилович вступає на навчання до Харківського університету на соціально-економічний факультет, літературне відділення. В період навчання у нього з’явився потяг до філософії. В 1930 році, з третього курсу отримав перевід-відрядження від народного комісаріату освіти УРСР до першого Московського університету на філософське відділення, яке закінчив наступного року.

Під час навчання в Харківському університеті викладав соціально-економічні дисципліни у Харківському машинобудівному технікумі та електропрофшколі. В період навчання в Москві обіймав посаду штатного доцента кафедри діалектичного матеріалізму і політичної економії Московського механіко-машинобудівного інституту.

Після закінчення Московського університету В.Д. Ківенка призначають заступником завідуючого філософським відділенням цього ж університету. Згодом за рішенням ЦК ВЛКСМ відкликають для роботи в Україні. Його призначають завідуючим кафедрою діалектичного та історичного матеріалізму Харківського інженерно-будівельного інституту. Звання доцента отримав у 1939 році.

Учасник Другої світової війни. Воював у 9-й та 18-й арміях на політичних засадах. Двічі був поранений. Нагороджений орденом «Червоної Зірки», багатьма медалями. Демобілізувався у квітні 1946 року.

Після війни працював завідуючим кафедрою філософії Ростовського-на-Дону педагогічного інституту та завідуючим кафедрою марксизму-ленінізму Ростовського-на-Дону медичного інституту. У 1952 році захистив дисертацію на здобуття ступеня кандидата філософських наук. З 28 квітня 1962 року і до виходу на пенсію – професор кафедри філософії Ростовського-на-Дону інституту інженерів залізничного транспорту. Автор понад 30 наукових праць: «О структурности материи и неисчерпаемости ее свойств» (1960-1961 рр.), «Об обусловленности структуры и отражения как всеобщих свойств материи ее движением» (1958, 1960), «О необходимости структурологии как науки» (1964), «Становление научного представления о структуре материи» (1969), «Становление понятия материи и необходимость разработки общей теории материи» (1971) та ін.

Успішно поєднував науково-викладацьку діяльність з громадською роботою. З 1947 року був членом товариства по розповсюдженню наукових і політичних знань. В 1950 та 1953 роках обирався депутатом Ростовської міської ради.

Помер у 1979 році.

Похований в м. Ростові-на-Дону.