Великокринківська сільська бібліотека-філія Глобинської ЦБС

Завідуюча бібліотекою – Конотоп Людмила Миколаївна

Графік роботи:

Вівторок - субота з 09:00 до 17:00, без перерв. Неділя - понеділок – вихідні.

39032, вул. Полтавська, 22/141, с. Великі Кринки, Глобинського р-ну, Полтавської області. Бібліотека розташована на другому поверсі Великокринківського ЗБК, вхід з сторони вул. Незалежності.

ХАРАКТЕРИСТИКА ВЕЛИКОКРИНКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ-ФІЛІЇ.

Бібліотека – це той острівець культури, знань, інформації, що притягує людей до себе, згуртовує, об’єднує. Та це й недивно, адже працюють тут справжні ентузіасти, грамотні досвідчені спеціалісти, які свою енергію направляють на те, аби урізноманітнити, бібліотечні заходи, зробити з храму знань місце для спілкування, обговорення цікавого, хвилюючого. Завідуюча бібліотекою Людмила Миколаївна Конотоп та бібліотекар Алла Миколаївна Москаленко знають досконало свою роботу, завдання перед людьми.

До приміщення зонального Будинку культури бібліотека переселилася у 2006 році. Умови роботи хороші, в приміщенні тепло, сухо, опалюється ЗБК блакитним паливом. Абонементною системою обслуговується 950 читачів бібліотеки, переважно це доросле населення Великих Кринок, 470 читачів це учні 1-11 класів, читальним залом користується 460 осіб.

Книжковий фонд бібліотеки розставлений згідно бібліографічної класифікації і налічує понад 40 тисяч примірників. Передплачуються тут і періодичні видання – 5 найменувань газет і 8 журналів. Газети ретельно підшиті, зберігаються підшивки попередніх років. Ведеться картотека періодики та газетно-журнальних статей, що суттєво полегшує знаходження потрібних матеріалів. Є тематична картотека книг, тематичні папки з підбіркою матеріалів. Постійно діють книжкові виставки з історії України, Другої світової війни, Шевченківської тематики. Є куточок регіональної та юридичної інформації.

Людмила Миколаївна Конотоп завідує бібліотекою вже четвертий десяток років. У свій час закінчила з відзнакою Гадяцьке культурно-просвітнє училище, потім навчалася у Харківському державному інституті культури. Роботу свою дуже любить, не шкодує для неї ні сил, ні власного часу.

За останні 5 років фонд бібліотеки поповнився новими яскраво ілюстрованими виданнями для дітей, енциклопедіями, довідковою літературою, словниками, творами репресованих авторів.

В бібліотеці регулярно проводяться тематичні заходи, які готуються разом з учителями шкіл, конкурси малюнків. Тісна співпраця з головою Глобинського осередку Всеукраїнського комітету оборони прав людини Миколо Миколайовичем Зарозою, спільно з якими провели кілька засідань «круглого» столу на актуальні теми.

Використане джерело: Сорокопуд Іван Олексійович. Великі Кринки та великокринківці. – Полтава: Полтавський літератор, 2011. – 347 с., іл. 320.

Історична довідка

Історія нашої бібліотеки записана зі слів колишнього бібліотекара дитячого відділу Гриценко Катерини Василівни.

Кринківська районна бібліотека (Великокринківського району) заснована в 1947 році, в селі Манжелія. Спочатку це була хата-читальня з 1000 примірників книг, перевезених з с. Манжелія.

Дитяча бібліотека знаходилась в іншому приміщенні. Це теж була хата-читальня у жителя с. Великі Кринки Пантелеймона Куліша.

Завідуючою бібліотекою на той час була Зіненко Ольга Степанівна, бібліотекарем дитячої бібліотеки була Гриценко Катерина Василівна. Після реорганізації бібліотек, Кринківська бібліотека у 1951 році зайняла приміщення колишнього Райвиконкому.

Першим завідуючим Відділу культури став Білоус М.М. Наступним завідуючим Відділу культури був призначений Підворчанський П.С., якого в подальшому змінив на цій посаді Елецький Л.В. Завідуючою бібліотекою беззмінно залишалась Зіненко О.С., а завідуючою дитячою бібліотекою – Гриценко К.В.

Великокринківська сільська бібліотека-філія у 1972 році нагороджена дипломом «Бібліотека відмінної роботи».

Заснована у 1951 році мудрими професіоналами, спеціалістами своєї справи Великокринківська сільська бібліотека, яка була розміщена у новому приміщенні, має гідне продовження свого існування та займає чільне місце з популяризації бібліотечно-бібліографічних знань серед сільського населення. Завідуюча бібліотекою-філією Конотоп Людмила Миколаївна, котра прийняла бібліотеку у 1984 році від досвідченого працівника Зіненко О.С., і на сьогоднішній день виконує свої обов’язки завідуючої Великокринківською сільською бібліотекою-філією. За час існування бібліотеки її бібліотечний фонд постійно примножувався книгами найрізноманітніших жанрів і на даний час він складає понад 46000 примірників книг.

Автор історичної довідки – завідуюча Великокринківською сільською бібліотекою-філією Конотоп Л.М.