Савлук Микола Іванович

Микола Іванович Савлук – хлібороб за покликанням. Життя його дідів, батьків тіс­но пов’язано із зем­лею. Народився він у 1937 році у селі Висачки, Лубенського району. Батько і мати працювали у колгоспі. Коли ж розпочалася Друга світова ві­йна, батька мобілізу­вали на фронт. Звідти надійшла похоронка.

Навчався Микола Іванович аж у трьох школах. У своєму рідному селі закінчив початкову школу. Потім ходив за знаннями до Вовчанської семирічки, а тоді у Березотіцьку десятирічку. Після закінчення середньої школи працював на різних роботах у місцевому колгоспі «Шлях Леніна». Лише через три роки поступив навчатися до Кучеровського сільськогосподарського технікуму Біловського району, Курської області. Після технікуму, молодшого агронома, направили працювати на посаду головного агронома колгоспу «Зоря комунізму» в Ламане, колишнього Великокринківського району.

Пів року М.І. Савлук навчався на курсах підготовки керівників господарства у ордена Леніна колгоспу імені Мічуріна. Навчали його хліборобській професії мудрі землероби: Герой Соціалістичної Праці, голова колгоспу – Василь Єрофейович Курченко, заслужений агроном України, головний агроном колгоспу імені Мічуріна – Галина Петрівна Андрієнко. Після курсів М.І. Савлука направили працювати головним агроном колгоспу імені Свердлова, який знаходився у Шепелівці.

У 1971 році колгоспи імені Свердлова та імені Димитрова були об’єднані в колгосп «Авангард». У цьому господарстві він трудився до 1974 року.

Працюючи на землі, Микола Іванович навчався у Харківському сільськогосподарському інституті, який закінчив успішно і отримав кваліфікацію ученого агронома.

У районі молодий агроном користувався хорошою славою. Колгосп, у якому він працював, вирощував високі врожаї пшениці, цукрових буряків. Микола Іванович старався жити в ногу з часом. Тож постійно цікавився новинками в землеробстві, технологіями вирощення сільськогосподарських культур за індустріальними та інтенсивними методами.

У липні 1974 року М.І. Савлука перевели працювати головним агрономом у радгосп «Великокринківський», який на той час уже мав понад чотири тисячі гектарів сільськогосподарських угідь, спеціалі­зувався на вирощенні свинини. 26 років беззмінно трудився Микола Іванович у цьому господарстві. На базі радгоспу часто проводилися обласні і районні семінари з вивчення методів роботи головного аг­ронома по вирощуванню високих урожаїв озимої пшениці, кормових культур, підготовці ґрунту до посіву.

Микола Іванович користувався авторитетом серед своїх колег. До нього як відмінного спеціаліста зверталися за порадами та консуль­таціями молодші його колеги. Він щиро допомагав їм, ділився своїми навичками та хліборобською мудрістю

За сумлінну працю його нагороджено двома орденами Трудового Червоного Прапора, медалями «За трудовое отличие», Ленінською ювілейною медаллю «За доблесный труд в ознаменование столетия со дня рождения В.И. Ленина», Бронзовою медаллю ВДНГ СРСР. Він також нагороджений Дипломом лауреата премії радянських профспі­лок імені Марка Озерного.

У 1988 році Миколі Івановичу було присвоєно високе і почесне звання заслужений працівник сільського господарства Української РСР.

З липня двохтисячного року М.І. Савлук на заслуженому відпочинку. Але він завжди був бажаним гостем у трудових колективах агрофірми «Степове». До нього звертаються трудівники полів за порадами. Він давав мудрі поради директорам агрофірми Олександру Яковенку, Олександру Подорожньому, Олександру Яроцькому, головному агро­ному Андрію Андрієнку, власникам земельних паїв.

Микола Іванович був хорошим сім’янином. Разом з дружиною виховали доньку і сина, які продовжують справу батька.

При зустрічі з Миколою Івановичем він сказав, що професія аг­ронома для нього найулюбленіша, бо вона приносить людям добро і достаток.