Сухорук Петро Маркович

Народився Петро Маркович 1939 року в с. Великі Кринки в селянській родині. Після закінчення 7 класів місцевої школи працював причіплювачем у місцевому господарстві. Беручкого до механізації хлопця правління колгоспу направило до Софинського професійно-технічного училища, де здобув спеціальність механізатора широкого профілю. Навчався в одній групі з Василем Кіндратовичем Скапою з Глобиного та Іваном Олексійовичем Покотилом з Броварок. Згодом ці механізатори будуть нагороджені орденами Леніна та іншими урядовими нагородами за сумлінну працю.

Вся трудова діяльність П.М. Сухорука пов’язана з одним господарством – ордена Трудового Червоного Прапора колгоспом імені Горького. Тут він працював трактористом, комбайнером, освоював нову зернозбиральну та бурякозбиральну техніку: комбайни «Колос», РКС-6, нову ґрунтообробну техніку, яка 70-80 роках минулого століття почала широко поступати в господарства і яку Петру Марковичу, як досвідченому механізатору, доводилось випробовувати і вдосконалювати, вносячи свої пропозиції розробникам та конструкторам.

Як новатор сільськогосподарського виробництва, він згодом очолив перший механізований загін, який працював за колективним підрядом і досяг вагомих результатів. Звідусіль до нього за досвідом приїздили механізатори, буряководи, спеціалісти з інших господарств, бо тут народжувалось багато нового, передового. Саме в його загоні першими на Полтавщині використовувалися і виготовлялися місцевими умільцями широкозахватні агрегати, проводилося випробування техніки, яка одночасно виконувала кілька технологічних операцій, впроваджувався безвідвальний обробіток грунту під посів цукрових буряків, застосовувалося шліфування та калібрування насіння, обробка його електричним полем, сівба на кінцеву густоту. За роки одинадцятої п’ятирічки урожайність цукрових буряків в середньому склала 472 центнери з гектара.

У 1984 році Петро Маркович був удостоєний звання Героя Соціалістичної праці.

24 лютого 1985 року був обраний депутатом Верховної Ради УРСР.

Нагороджений двома орденами Леніна, орденом Трудового Червоного Прапора, йому була присуджена Державна премія УРСР.

Помер Петро Маркович 24 вересня 2000 року.

Похований в с. Великі Кринки.

П. М. Сухорук серед товаришів по праці. 1980-і роки.