ВЕЛИКОКРИНКІВСЬКИЙ КОМБІНАТ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Директор Великокринківського ККП –

Бугай Василь Васильович

39032, вул. Незалежності, 157, с. Великі Кринки, Глобинського р-ну,
Полтавської обл., т. (05365) 35-2-31.

Історія Великокринківського комбінату комунальних підприємств

Колектив працівників ККП 1970 - 1975 років.

У 50 - 60 роках минулого століття питаннями електрифікації, будівництва і ремонту житлових приміщень, благоустрою населених пунктів займався комбінат комунальних підприємств. На початку 1960 року ККП було споруджено і обслуговувалися житлові будинки загальною площею 900 квадратних метрів (21 квартира), готель, перукарня, лазня, було прокладено 9450 квадратних метрів брукованої дороги, 496 квадратних метрів тротуарів, посаджено новий парк площею 1,5 гектара, озеленено 9 кілометрів вулиць, збудовано три залізобетонних містка через річку Крива Руда.

Про те, що у Великих Кринках працював комунгосп ще до 1960 року, засвідчує ветеран цієї організації, колишній майстер ремгрупи Іван Петрович Криндач, який був зарахований робітником Великокринківського комунгоспу 21 січня 1960 року.

До 1976 року Великокринківський комбінат комунальних підприємств працював як самостійна виробнича одиниця. З першого лютого його було підпорядковано Глобинському комунгоспу. Практично ККП виконував ті ж обсяги робіт, що і раніше, але звітність передавалася у Глобине.

У жовтні 1990 року Великокринківське відділення Глобинського комунгоспу було розформоване і підпорядковане Облжитлокомунуправлінню як самостійна юридична організація, з своїм статутом, балансом, рахунком у банку. Начальником комунгоспу призначено Миколу Ілліча Михайлеця, майстром – Івана Петровича Криндача, головним бухгалтером – Ірину Михайлівну Топчій. На роботу було прийнято 20 робітників. В обов’язки комунгоспу входило: обслуговування житлового фонду, санітарна очистка територій, надання ритуальних послуг населенню, водозабезпечення населених пунктів, обслуговування кладовищ, елементи зовнішнього благоустрою села.

У 2000 році робітники комунгоспу провели на пенсію свого начальника М.І. Михайлеця. Облжитлокомунуправління призначило на цю посаду молодого перспективного керівника Юрія Павловича Нестеренка.

На заслужений відпочинок пішов майстер ремгрупи Іван Петрович Криндач. В зв’язку з передачею житлового фонду в приватний сектор, зменшилися обсяги замовлень комунгоспу. Довелося кількох робітників скоротити. Однак, цей процес проходив лише на папері. Деякі професії були суміщені. Наприклад, обов’язки начальника і майстра ремгрупи тепер виконував Ю.П. Нестеренко.

Трудовий колектив комунгоспу 1998 року.

Після корегування штатного розпису в комунгоспі стало працювати 17 чоловік. Підібрався дружній, злагоджений колектив. Старанністю в роботі відзначалися шофери Віктор Володимирович Маренич та Григорій Мусійович Приліпко, машиніст екскаватора Володимир Іванович Сухно, муляр Микола Михайлович Любас.

На сьогоднішній день працівники комбінату обслуговують сільську вуличну водопровідну мережу довжиною 8,4 кілометри, надають послуги населенню по вивозу рідких нечистот, займаються підтриманням благоустрою села.

Працівники Великокринківського ККП, 2016 рік.

Використане джерело: Сорокопуд Іван Олексійович. Великі Кринки та великокринківці. – Полтава: Полтавський літератор, 2011. – 347 с., іл. 320.